top of page

Nejčastější dotazy

1 / Odkud a v kolik se na tábor odjíždí?

Autobusy odjíždí z točny v ulici Oistrachova, ve Stodůlkách na Praze 5. Sraz všech účastníků je v 9:00. Odjezd je naplánovaný na 10:00 za předpokladu, že budou odbaveny všechny děti. Buďte dochvilní. V případě potíží ihned volejte hlavní vedoucí či zástupkyni hlavní vedoucí. Telefonní čísla najdete zde na webu v sekci "Kontakt".

2 / Kdo může předat dítě u odjezdu?

K odjezdu by měl dítě dovézt zákonný zástupce - tudíž alespoň jeden z rodičů či poručník. Pokud ho přivede někdo jiný, je nutné zajistit plnou moc pro danou osobu. Ta je k dispozici v sekci "Ke stažení". Nezapomeňte nás o tom také informovat přes e-mail.

3 / Jak probíhá odbavení dětí při odjezdu?

Po příchodu si nejprve na "domečku" zjistěte, ve kterém oddíle je vaše dítě. Vedoucí, kteří jsou rozmístěni na louce, jsou označeni příslušným číslem oddílu a mají na sobě tyrkysově modrá trička. U nich podepíšete přihlášku společně s GDPR a výší kapesného. Kapesné předejte vedoucímu v nezalepené podepsané obálce. Mimo to se také dozvíte, jakým autobusem vaše dítě pojede. Poté se přesuňte ke zdravotnicím. Nalézají se na autobusové zastávce a jsou rozdělené podle abecedy. Stoupněte si tedy do řady podle počátečního písmene příjmení dítěte. Zde odevzdáte potvrzení od lékaře, kopii kartičky pojištěnce, bezinfekčnost a léky. Poté můžete uložit zavazadla do autobusu a s dítětem se vraťte zpět k vedoucímu. Zde čekejte na pokyn k nástupu do busu. V rámci urychlení odbavení lze samozřejmě pořadí prohodit a začít nejdříve u zdravotnice. 

4 / Jak mít připravené dokumenty pro zdravotnice?

Mějte je v průhledném euroobalu tak, že na jedné straně bude viditelně lékařský posudek a na druhé straně, taktéž viditelně, podepsaná bezinfekčnost. Dále vložte (opět viditelně) kopii kartičky pojištěnce. Znatelně tím urychlíte odbavení dětí. Všechny léky mějte vždy pečlivě označené celým jménem dítěte a dávkováním. Vložte je  nejlépe do nějakého uzavíratelného sáčku.

5 / Jaká je platnost potřebných dokumentů?

Posudek od lékaře - maximální platnost je 2 roky a musí platit po celou dobu konání tábora. Posudek může vystavit pouze registrující praktický lékař (pediatr) vašeho dítěte. Po skočení konání tábora vám bude navrácen.

Bezinfekčnost - formulář je nutné datovat dnem odjezdu na tábor. Starší datum je neplatné a dítě nemusí být na tábor přijato. Ke stažení ho najdete ZDE.

6 / Mohu dítě dovézt rovnou na tábor? Lze nastoupit i jiný den?

Ano, ale je bezpodmínečně nutné nás o této skutečnosti předem informovat prostřednictvím e-mailuDo zprávy uveďte jméno dítěte, den a čas příjezdu na tábor. Po příjezdu na tábor se nahlaste u marodky zdravotnicím, kterým předejte potřebné dokumenty. Zde si převezmou vaše dítě i jeho vedoucí. 

7 / Mohu si dítě na táboře i vyzvednout?

Ano, ale opět platí, že je bezpodmínečně nutné nás o tomto předem informovat prostřednictvím e-mailu. Do něj uveďte jméno dítěte, den a čas odjezdu. Po vašem příjezdu na tábor se nahlaste u marodky zdravotnicím, které zajistí, společně s vedoucími, předání dítěte. 

8 / Může dítě vyzvednout z tábora jiná osoba než zákonný zástupce?

Ano, může. Ovšem pouze v případě, že zákonný zástupce udělí písemný souhlas. Bez toho nebude možné, aby dítě bylo předáno jiné osobě, než zákonnému zástupci. O této skutečnosti nás prosím informujte předem, nejlépe opět zasláním e-mailu. Plná moc je k dispozici v sekci "Ke stažení".

9 / Jak probíhá příjezd z tábora zpět do Prahy?

Předpokládaný příjezd na Stodůlky je 14:30 - 15:30. V den odjezdu vás o průběhu návratu budeme informovat v rámci sociálních sítí. Po příjezdu autobusů a přivítaní se se svými dětmi, vyhledejte bezpodmínečně oddílového vedoucího. Ten vám předá zdravotní dokumentaci, případně s vámi probere chování vašeho dítěte. Poté si nezapomeňte odnést všechna svá zavazadla. Buďte, prosím, na parkovišti pro své dítě včas. Pokud byste měli z nějakého důvodu zpoždění, informujte o tom okamžitě telefonicky hlavní vedoucí. 

10 / Co sbalit do batůžku na cestu autobusem?

Do batůžku určitě sbalte tyto věci - dostatek pití, velkou svačinu (začínáme až večeří), pokrývku hlavy, mikinu a pláštěnku.

11 / Co když dítě nemůže na tábor nastoupit?

V první řadě nám to nezapomeňte nahlásit, opět ideálně přes e-mail. Dále se vše řeší dle platných storno podmínek se zástupcem Dopravních podniků (e-mail) V případě nemoci doporučujeme zajistit si lékařskou zprávu. 

12 / Komu své dítě svěřuji? 

Ve vedení jsou lidé s příslušným vzděláním a mnohaletou praxí. O děti se dále stará tým zkušených oddílových vedoucích a praktikantů, které si pečlivě vybíráme, většinou z řad našich odrostlých dětí. Všichni pracovníci prochází školením požární ochrany a bezpečnosti práce s dětmi a mladistvými. Taktéž podstupují školení první pomoci, které stvrzují testem. Mimo to musí každý výchovný pracovník splňovat podmínky pro práci s dětmi vystavené praktickým lékařem. V sekci "Tým" na našem webu najdete i profil každého pracovníka. 

13 / Mé dítě bere pravidelně léky. Bude o něj postaráno?

Můžete být absolutně v klidu. Na táboře jsou zkušené zdravotnice, které se o vaše dítě postarají za všech okolností a zajistí mu adekvátní péči. Ihned po příjezdu procházejí informace od Vás, z přihlášek a z potvrzení od lékaře.

O případném zdravotním ošetření dostanete na konci tábora po příjezdu vyrozumění, v nutném případě voláme okamžitě.

14 / Jak je to na táboře s jídlem a pitným režimem?

Strava je podávána 5x denně, večerní hlídky mají k dispozici i druhou večeři. Jídelníček (vždy na týden dopředu) mají děti vyvěšený na srubu a na jídelně. V táboře také provozujeme kiosek, který otevírá obvykle během poledního klidu. Děti si mohou zakoupit oblíbené pití a drobnou sladkost. Voda ze všech kohoutků je pitná a děti si jí mohou kdykoliv doplnit. V chladných dnech necháváme vařit do várnic teplý čaj, který je k dispozici po celý den. 

15 / Je možnost na táboře speciálně upraveného jídelníčku?

Bohužel není. Speciální stravu nejsme schopni zajistit. 

16 / Co zabalit s sebou na 14 dní?

Seznam doporučených věcí naleznete na našem webu v sekci "Ke stažení". Dětem (hlavně těm menším) vše pečlivě podepište celým příjmením. Iniciály nejsou vhodné. Zkontrolujte taktéž funkčnosti zipů u bund a velikost a funkčnost bot!

17 / Kde jsou děti ubytovány?

Na táboře se nachází 24 dřevěných chatek se čtyřmi lůžky (palandy). Chatky jsou vybaveny klasickými lůžkovinami (polštář + peřina a povlečení), skříněmi s policemi a nočními stolky. V chatkách jsou ubytovávány obvykle nejmenší oddíly. Dále je zde 52 stanů s podsadou, ve kterých jsou postele s matracemi a noční stolek. Pokud bude vaše dítě spát ve stanu, je nutné přibalit dostatečně teplý spacák. 

​Tip: Všechny děti dostanou na začátku tábora čisté povlečení včetně prostěradla. Nejmenším dětem však doporučujeme přibalit natahovací prostěradlo s gumou, ideálně v tmavé barvě. Usnadníte jim tím každodenní stlaní postele. 
 

Info: Matrace ve stanech je v rozměru 70x190 cm. Maximální výška kufru, který se vejde ve stanu pod postel je 27 cm.

18 / Po kolika jsou děti v oddílech a podle čeho se oddíly rozdělují?

Děti jsou rozděleny podle věku. Počet dětí v oddíle je individuální, všeobecně se však dá říci, že menší oddíly jsou po 8 - 10 dětech, oddíly starší jsou cca po 12 - 14 dětech. Na celotáborovou hru jsou rozděleny do smíšených družstev (mladší a starší dohromady) v počtu cca 15 dětí.

19 / Je možné, aby byly děti spolu v oddíle? Mohou být spolu ubytováni?

Oddíl - pokud jsou děti stejně staré, tak se snažíme vašim prosbám vyjít vstříc. Je lepší ovšem tuto skutečnost uvést do přihlášky (ideálně obě děti), usnadníte nám tím rozdělovaní oddílů. Pokud však zapomenete, jsme i tak schopni to operativně vyřešit na táboře.  V případě, že děti dělí velký věkový rozdíl, můžeme je dát alespoň do cetehové skupiny (smíšená skupina při celotáborové hře). Taktéž prosíme o poznámku v přihlášce či dodatečně zprávou přes e-mail

Ubytování - platí to samé jako u oddílu. Společně ubytováváme pouze děti podobného věku. Navíc platí pravidlo stejného pohlaví. Nikdy nedáváme dohromady holky s kluky, a to ani v případě sourozenců. 

20 / Jakým způsobem se s vámi nejlépe spojím?

Nejlepším způsobem je využít komunikaci přes e-mail. Mimo to nás můžete kontaktovat přes Facebook - messenger či Instagram - zprávy. Další možností je kontaktní formulář na našich webových stránkách. V případě urgentního stavu volejte hlavní vedoucí nebo zástupkyni hlavní vedoucí. Telefonní číslo najdete na webu v sekci “Kontakt”.

21 / Kde se dozvím o aktuálním dění na táboře?

Aktuální informace přidáváme vždy na naše facebookové a instagramové stránky.
Odkazy naleznete na webu v sekci “Kontakt”.

22 / Mohu své děti na táboře navštívit?

Návštěvu rodičů či jiných příbuzných na táboře NEDOPORUČUJEME z preventivních a výchovných důvodů. Především pro malé děti a pro ty, co jedou na tábor poprvé, je návštěva velmi stresující záležitost. A nemusí to být ani konkrétně návštěva vašeho dítěte, ale třeba jeho kamaráda. Dalším důvodem, proč není vhodné na tábor přijet, je, že každý účastník prochází na začátku zdravotním filtrem, díky němuž máme přehled o zdravotním stavu a působení vnějšího vlivu by tento fakt mohlo narušit.

23 / Může mít dítě mobil?

Jelikož máme každoročně s mobilními telefony u dětí negativní zkušenost a zároveň si myslíme, že v dnešním přetechnizovaném světě je dobré dát si aspoň na chvíli detox, tak telefony absolutně nedoporučujeme. Dovolujeme si Vás tedy požádat, abyste zvážili, zda je opravdu nutné dávat dítěti mobilní telefon s sebou. Nemusíte se bát, pokud by se cokoliv dělo nebo by se dítěti tak moc stýskalo, situace by byla neúnosná a pro dítě natolik stresující, vždy vás budeme neprodleně kontaktovat my. Z naší dlouholeté zkušenosti však víme, že co se týče například stesku, stačí pár dní na aklimatizaci a dítě pak vše vnímá úplně jinak. Pokud se i přesto rozhodnete mobil dítěti dát, vezměte v potaz, že ho smí používat pouze v době poledního klidu (13:00 - 14:30) či v době osobního volna. Pokud bude mít dítě mobil na programu, bude mu po tuto dobu zabaven a vrácen až po skončení programu. V případě opakovaného narušování programu, bude mobilní telefon zabaven, uschován a navrácen rodičům po příjezdu z tábora. 

 

V žádném případě neneseme odpovědnost za ztrátu, krádež či poškození.

24 / Jak jinak tedy mohu komunikovat se svým dítětem?

Využijte služby České pošty - pište dopisy a pohlednice. Malým dětem a prvotáborníkům se snažte psát opravdu často. Nestresujte děti smutnými událostmi. Pošlete jim balíček, ale s množstvím to nepřehánějte (přemýšlejte nad obsahem - potraviny rychle podléhající zkáze nejsou vhodné). Vyvarujte se odesílání balíků do úložných boxů či parcel shopů. Kurýra do tábora, ale poslat můžete. Mimo to - můžete využít naší vzkazovny - odkaz dostanete před táborem do emailu.

25 / Dítě mi napsalo srdcervoucí dopis, jak se na táboře trápí. Mám panikařit?

Pokud máte jakékoliv obavy, obraťte se na nás přes e-mail či telefonicky. Zjistíme od vedoucího podrobnější informace a dáme vám vědět. Ale z naší zkušenosti bývá další dopis o mnoho veselejší. 

26 / Proč není mé dítě na fotkách či ve videu?

Fotíme a natáčíme, jak jen to jde. Ale i přesto zůstane naší prioritou věnování se vašim dětem, než abychom trávili více času sledováním je přes čočku fotoaparátu. Mimo jiné se snažíme respektovat i přání jednotlivých dětí. Pokud se v danou chvíli fotit nechtějí, neděláme to. 

27 / Může mít mé dítě s sebou nějaké cennosti?

Stejně jako v případě mobilního telefonu, neručíme za ztrátu, poškození či krádež cenností. Nedávejte tedy svým dětem drahou elektroniku, vyšší obnos peněz, šperky aj.

28 / Kolik mám dát dítěti s sebou peněz?

Doporučená částka je 500,- Kč pro vlastní útratu. Ale záleží samozřejmě na vás, jestli zvolíte částku nižší či vyšší.

Za peníze, které nejsou uloženy v úschově u vedoucího, NERUČÍME!

29 / Půjdou děti na výlet?

Pravděpodobně ano. Jednou během tábora pořádáme celodenní výlet, který je však plně v režii oddílových vedoucích. Nejčastěji chodíme pěšky do Týna nad Vltavou (místní koupaliště, nákupy) nebo do Bechyně (zámek, nákupy) či do Zemědelského muzea v Netěchovicích.

30 / Půjdou děti přespat?

Na přespání mimo tábor se většinou vydáváme se staršími oddíly. Děti obvykle putují na určené místo pěšky nebo se splavují na kánoích. Spí v kempovacích stanech a proto je dobré mít na paměti, že kromě spacáku by s sebou měly mít také karimatku.

Tip: Karimatka se hodí i mladším oddílům. Hojně ji využívají na sezení na zemi. 

31 / Jak to chodí v noci?

V noci máme noční hlídky v podobě dětí ze starších oddílů, které obcházejí tábor a kontrolují, že je vše v pořádku. Mimo to jsou na srubu každou noc vzhůru vždy dva dospělí vedoucí, kteří se starají o bezpečí vašich dětí. Taktéž je v pohotovosti i jedna ze zdravotnic. Celý tábor je dostatečně osvětlen tak, aby nedošlo k žádné nehodě, ale zároveň, aby nebyl narušen spánek dětí.

32 / Co je to celotáborová hra?

Je to organizovaný soubor šesti her (etap), které tvoříme v průběhu celého roku. Každý rok máme jiné téma, které si však necháváme až do začátku tábora pro sebe. Máme rádi překvapení. Děti jsou při celotáborové hře rozděleny do 10 cetehových věkově smíšených skupin a bojují mezi sebou o vítězství. Na konci jsou všechny skupiny náležitě odměněny.

33 / Naše dítě se vrátilo z tábora a nějaké věci chybí. Co teď?

To se občas stává a proto doporučujeme, abyste všechny věci pečlivě podepsali. Ideálně celým příjmením. Pokud byly kousky podepsané, ale stejně je nemáte, pravděpodobně je sbalil omylem nějaký jiný táborník. Na facebooku LDT Rampušák vždy v den odjezdu vytváříme skupinu “Ztráty a nálezy”, kde si mohou rodiče napsat. V případě, že věci podepsané nebyly a nezůstaly v táborových ztrátách, šance na návrat se rapidně snižuje. 

34 / Ještě bych se chtěl/a zeptat ...

Napadá vás něco dalšího, co vám zde chybí? Neváhejte nás kontaktovat. 

bottom of page